A magdeburgi támadás előtt több figyelmeztető jel is megmutatkozott, amelyek arra utaltak, hogy valami rendkívüli készülődik.


Gyurcsány és Novák Katalin is megkapta a magáét Lázár Jánostól - "Egyetlen ember volt, aki engem mindvégig támogatott"

A német Bild című lap összegyűjtötte az eddig ismert információkat a magdeburgi támadás feltételezett elkövetőjéről. Az elkövető identitása Taleb A., aki 1974-ben Szaúd-Arábiában, Hofuf városában látta meg a napvilágot. 2006 óta él Németországban, ahol állandó tartózkodási engedéllyel bír. Taleb A. Bernburgban dolgozott, ahol pszichiáterként tevékenykedett, és szenvedélybeteg bűnözők rehabilitációjában nyújtott pszichoterápiás támogatást.

Az orvos a bűncselekmény előtt több száz furcsa bejegyzést osztott meg X-fiókján. Azt állította, hogy a német hatóságok összeesküvést szőttek a szaúdi menekültek ellen. Szó esik titkos műveletekről is. Leginkább azonban az iszlám elleni gyűlöletről szólnak a posztok, és a bosszúról azért, hogy Németország - mint állította - iszlamizálni akarta Európát.

Augusztus 13-án arabul posztolt: "Ha Németország háborút akar, meglesz. Ha Németország meg akar minket ölni, lemészároljuk őket, meghalunk, vagy büszkén börtönbe kerülünk."

Minden lehetséges békés megoldást kimerítettünk, de sajnos újabb bűncselekményekkel szembesültünk a rendőrség, az állambiztonság, az ügyészség, az igazságszolgáltatás és a belügyminisztérium részéről. Úgy tűnik, hogy számukra a béke nem csupán haszontalan, hanem egyenesen fenyegető.

Májusban közzétette, hogy várhatóan még ebben az évben meghal. Továbbá azt állította, hogy a német hatóságok korruptak. "Minden áron igazságot fogok keresni" - írta.

Taleb A. az utóbbi években többször is felkeltette a média figyelmét. Elmondása szerint szaúd-arábiai nőknek próbált támogatást nyújtani a szökéshez. 2019-ben a Frankfurter Allgemeine Zeitungnak adott interjújában kifejtette, hogy mély ellenszenvet érez az iszlám iránt, és ennek következtében barátai és családtagjai is eltávolodtak tőle.

Hosszú évekig hallgatott arról, hogy már nem muszlim. "Amikor távoli ismerősökkel vagy idegenekkel voltam, mindig elmentem imádkozni, és úgy viselkedtem, mintha még mindig muszlim lennék" - mondta Taleb A. a FAZ-nak. Miután azonban 2016-ban jóváhagyták menedékkérelmét, nyilvánosságra hozta, hogy elfordult a vallásától. Taleb A.: "A családom ma csak azért utál, mert nem hiszem el, hogy egy tolvaj kezét le kell vágni."

Németországban is úgy érezte, hogy az ismerősei és munkatársai elutasítják: "Az itteni muszlimok sem megértéssel, sem toleranciával nem bánnak az olyan emberekkel, mint én, akik iszlám hátterűek, de már nem vallásosak." Állítólag még azok a menedékkérők is, akikkel orvosi munkája révén került kapcsolatba, rossz embernek tartották hitetlensége miatt.

Peter R. Neumann, a neves terrorizmus-szakértő és a londoni King's College professzora, a legutóbbi események kapcsán megosztotta véleményét az X-en, amelyet az index.hu is idézett. Szavai tükrözik a szakmai tapasztalatát: "Huszonöt évnyi tapasztalat után az ember azt gondolja, hogy már semmi sem tudja meglepni. De hogy egy 50 éves szaúdi, aki korábban muszlim volt és most Kelet-Németországban él, az AfD-hez vonzódik, valamint bosszút akar állni Németországon az iszlamistákkal szembeni toleranciája miatt – hát, ez valóban nem volt a várakozások között."

Related posts