A brit baloldal azt javasolja, hogy Elon Muskot vissza kellene küldeni Amerikába - Mandiner.

Nem tetszik egy munkáspárti prominensnek, hogy a milliárdos csak úgy bírálgatja a londoni baloldali kormányt.
A németországi mellett a brit politikába is beszállt Elon Musk. A világ leggazdagabb embere tavaly beállt Donald Trump amerikai elnöki kampányába, és Trump győzelme után Musk hamarosan kormányzati tisztséget is kap meglévő vállalkozásai, mint a SpaceX, a Tesla és az X (volt Twitter) vezetése mellé.
Németországban minden előjel nélkül odaállt a rendszerkritikus AfD párt mellé, hamarosan interjút készíthet a párt társelnökével, Alice Weidellel.
Musk a brit politikai színtérre is rálátást gyakorol, és nem kímél senkit: a dél-afrikai gyökerekkel rendelkező amerikai milliárdos nyíltan bírálta a tavaly létrejött brit munkáspárti kormány álláspontját a jogi kérdésekről, a közbiztonságról, a gazdasági stratégiákról, valamint a szabad véleménynyilvánításról. Szavai nem éppen finomkodóak - tudósít a Politico.
Elon Musk egyenesen azt írta ki az általa tulajdonolt X-en vezetett saját oldalára, hogy Keir Starmer brit miniszterelnök "bűnrészes Britannia megerőszakolásában". Musk ezzel a Nagy-Britanniát megdöbbentő, erőszakoló bandákkal kapcsolatos, megtorlás nélkül maradt bűnesetekre utalt, melyek idején éppen Keir Starmer volt az egyik brit főügyész.
Starmer egészségügyi minisztere, Andrew Gwynne határozottan elutasította Musk megjegyzéseit.
A londoni kormány részéről az is elhangzott, hogy Musk kritikái félreértésen alapulnak, ugyanakkor készek együttműködni Muskkal, mivel a kormány szerint közösségi médiumával (az X-szel) nagy szerepet játszhat e komoly ügyekkel való szembenézésben. A brit kormány részéről nyitottak az együttműködésre, ha Musk együtt akar dolgozni velük.
Elon Musk ugyanakkor időközben tovább kommentálta a brit közéletet: megosztotta Tommy Robinson, az elhíresült brit iszlámkritikus, radikális jobboldali aktivista posztjait, aki jelenleg éppen börtönbüntetését tölti. Musk egyúttal visszalőtt az őt kritizáló újságokra is, mondván, azok elrejtették a "migránsbandák által megerőszakolt" lányokról szóló történeteket.