Figyelmeztető jelzések érkeznek a neves befektetőtől: a tőzsdék újabb mélypontok elé nézhetnek.


Paul Tudor Jones, a neves milliárdos befektető véleménye alapján a részvénypiacok akár újabb mélypontokat is elérhetnek, függetlenül attól, hogy Donald Trump esetlegesen csökkenti a Kínával szembeni vámokat - értesült a CNBC.

Számomra elég világos. Trump a vámokra koncentrál, a Fed pedig nem hajlandó kamatot csökkenteni. Ez nem jó a részvénypiacnak

- jelentette ki Jones.

Valószínű, hogy új mélypontokat fogunk tapasztalni, még abban az esetben is, ha Trump a kínai vámokat drasztikusan, a felére mérsékli.

A befektető pesszimista megjegyzései Trump múlt havi vámemelései után érkeztek, amelyek világszerte meglepetést okoztak, és jelentős piaci volatilitást gerjesztettek. Az S&P 500 index drámai visszaesést könyvelhetett el, bár azóta részben sikerült helyrehozni a veszteségeit; jelenleg 8%-kal elmarad a történelmi csúcsától.

Trump 145%-os vámokat vezetett be a Kínából érkező importtermékekre, amire Kína 125%-os válaszlépésekkel reagált. A múlt héten Kína jelezte, hogy fontolóra veszi az Egyesült Államokkal való kereskedelmi tárgyalások megkezdését.

Ha a vámok csökkentése 50%-ra vagy 40%-ra történik, akkor is a legjelentősebb adóemelésnek számítana a 60-as évek óta. Ennek következtében körülbelül 2-3%-kal csökkenthetjük a várható növekedést.

„Tedd a saját stílusoddá a mondandódat!” – javasolta Jones.

A Tudor Investment alapítója és befektetési igazgatója úgy véli, hogy a részvénypiacok még nem érték el a mélypontjukat, mivel a makrogazdasági környezet továbbra is kedvezőtlen irányba halad. A Federal Reserve decemberi ülés óta 4,25% és 4,5% között ingadozik az irányadó kamatláb. Jerome Powell, a Fed elnöke hangsúlyozta, hogy a döntéshozók előbb szeretnék jobban megérteni a kereskedelempolitika hatásait, mielőtt újabb változtatásokat eszközölnének.

Amennyiben a hatóságok nem mutatnak nagyobb hajlandóságot az engedményekre, és nem mérséklik lényegesen a kamatlábakat, valószínű, hogy újabb mélypontokat fogunk elérni. Ekkor pedig elindulnak a nehéz időszakok, ami valószínűleg cselekvésre ösztönzi a Fedet és akár Trumpot is. Ezt követően pedig végre beköszönt egyfajta reális helyzet.

- így gondolkodott Jones.

Jones az 1987-es tőzsdekrach előrejelzésével és az abból való profitálással vált híressé. Emellett ő a Just Capital nonprofit szervezet elnöke is, amely az amerikai nyilvános vállalatokat társadalmi és környezeti szempontok alapján rangsorolja.

Related posts