A pesti panelház erkélyén, mintha csak egy varázslatos álom képkockáiból lépett volna elő, ott áll a New York-i Szabadság-szobor, villanykörtét tartva a kezében. A város zajától távol, ebben a különös pillanatban, a fények és árnyékok játéka különös hangu


Nem tudni, miért került oda, de remélhetőleg még sokáig fogja felvidítani a környéken élőket.

Az eredetileg a Szuezi-csatorna bejáratához szánt, muszlim nőről mintázott Szabadság-szobor New York jelképeként, illetve Amerika kapujaként a világ egyik legismertebb műalkotása, így nem csoda, hogy az Eiffel-toronyhoz hasonlóan minden országban találkozhatunk a másolatával.

Egy forgalmas köztéren, egy tematikus park varázslatos világában, vagy éppen egy budapesti palota századfordulós díszleteként mindez kiválóan megfér, de kevesen merészkedtek olyan távol, mint az a lakó, aki a Vizafogót Újlipótvárostól elválasztó Dráva utca egyik házának erkélyére kihelyezte a szobor kicsinyített mását. Ezt a különös látványosságot fedezte fel a figyelmes olvasónk, Szilvi.

A nyolcvanas évek közepén, az utolsó paneltömbök egyikeként megalkotott épület legérdekesebb erkélyét a legtöbb időben fákkal borítja a zöldellő lombok sűrűsége. Emiatt nehezen megállapítható, hogy a fáklya helyett mikor bukkant fel egy színes villanykörtét tartó alkotás, amely valaha a helyét foglalta el.

Valószínű, hogy az utóbbi hónapok során került a balkonra, mivel a Google utcaképének tíz hónappal ezelőtti felvételén még nem látható. Most viszont a következő látvány fogadja a kíváncsi sétálókat:

A szobor mögötti történetre sajnos nem derült fény, de reméljük, még sokáig fogja felvidítani a környéken élőket.

Related posts