Orbán Viktor: Minden irányból egy új Bábel üzenetei érkeznek hozzánk - nézd meg a videót!


A miniszterelnök pénteken, a Tihanyi Bencés Apátság és a Szent Kristóf zarándokház ünnepélyes átadásán hangsúlyozta: „Keresztény Európára van szükségünk, mert ebben látjuk a jövőnk biztosítékát.”

Aligha van olyan épített emléke nemzetünknek, ami így gyönyörködtetné a szemünket és ilyen otthonosságot és békességet árasztana a lelkünkbe - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök péntek délután Tihanyban, ahol a kormányfő a felújított Tihanyi Bencés Apátság és a Szent Kristóf Zarándokház átadásának alkalmából mondott ünnepi beszédet.

"Ez a föld, ahol most állunk, valódi szent hely. A magyar kultúra egyik lelki központjában gyűltünk össze, hogy kifejezzük hálánkat a Tihanyi Bencés Apátság megújulásáért. Minden magyar szívében mély meghatottság és tisztelet él, amikor szemébe kerül az ezerarcú Balatonra nyúló félsziget és a rajta emelkedő ikertornyok látványa" - osztotta meg gondolatait, miközben az apátság dicsérete mellett az Európai Unióban zajló eseményekre is kitért.

"Ritkán találkozhatunk olyan épített emlékekkel, amelyek ennyire lenyűgöznék a szemünket, és ekkora otthonosságot, valamint békét sugároznának a lelkünkbe" - fogalmazott a miniszterelnök. Hangsúlyozta, hogy "az ország vezetőinek érdemes lenne tanulmányozniuk a tihanyi szerzetesek bölcsességét, különösen a túlélés és az újrakezdés terén". Emlékeztetett arra, hogy a tihanyi bencéseket a történelem során "három alkalommal is megpróbálták eltüntetni a világ színéről", kiemelve a török, a jozefinista és a kommunista támadásokat.

Hiába, a kommunisták nem ismernek se Istent, se embert, se alapítólevelet. Nem volt ez olyan régen, jó, ha észben tartjuk. A Tihanyi-félsziget már ezer évvel ezelőtt kelet és nyugat békés és gyümölcsöző találkozóhelyévé vált. A templom alapító I. András hitvesével, Anasztáziával, keleti papok is érkeztek e szent dombok közé, ahol a nyugati bencés szerzetesekkel együtt éltek, dolgoztak, imádkoztak, térítettek. Jó volna, ha Európa mai szétválasztó, háborút szító, szankciókkal dobálózó urai vigyázó szemeiket Tihanyra vetnék - idézi az Index Orbán Viktor szavait, aki azt is kijelentette: "Tihany a magyarság szent hegye". Hangsúlyozta, hogy az Alaptörvény is elismeri a "kereszténység nemzetmegtartó szerepét", szavai szerint a kereszténység kultúra és civilizáció is.

Úgy folytatta, hogy mi, magyarok európaiak és keresztények vagyunk, ezért nem mehetünk el amellett, hogy

az európai élet fundamentumai ma támadás alatt állnak.

A céljuk az, hogy elveszítsük saját identitásunkat, és olyanokká váljunk, akikkel nem azonosulunk. Arra ösztönöznek, hogy vegyüljünk el olyan kultúrák között, amelyek idegenek számunkra, és feledjük el a hagyományos nemi szerepeinket. Ráadásul még egy elveszett háborúba is be akarnak vonni bennünket. "A teremtés rendje helyett káosz és zűrzavar uralkodik, egy új anarchia, amely a régi Bábel szellemében bontakozik ki, minden irányból ránk köszön" - figyelmeztetett Orbán Viktor.

Orbán Viktor kifejezte, hogy jó szándékú emberekként, egy háború által sújtott nemzet tagjaiként, békeszerető keresztényekként mély szomorúsággal tapasztalják, hogy Európát a háborús pszichózis árnyéka nehezedik. A béke helyett háború, az élet helyett öldöklés, az építés helyett rombolás dominál, és mindez egy európai uniós tagság árnyékában zajlik.

A kormányfő hangsúlyozta, hogy az unió alapítói keresztény értékeken nevelkedett személyek voltak, akik nem ezt a célt szánták az unió létrehozásakor. Mint szabad és keresztény európai nemzet, elengedhetetlen, hogy saját kezünkbe vegyük jövőnk irányítását, és ne hagyjuk, hogy mások döntsön a sorsunkról.

A kormányfő hangsúlyozta, hogy a román elnökjelöltek vitájában Magyarországot is érintették a kereszténységgel kapcsolatos megjegyzések. "Itt, a Kárpát-medence szívében, egy fontos üzenetet szeretnénk eljuttatni Románia népéhez és leendő elnökéhez: mi az összefogás és együttműködés hívei vagyunk. Nem támogatunk semmilyenfajta elszigetelést vagy politikai retorziót Romániával és annak vezetőivel szemben" – jelentette ki. Kiemelte, hogy "a kereszténységért és a szuverenitás megvédéséért folytatott harcban kölcsönösen támaszkodnunk kell egymásra".

"Ahova templomot emelnek, ott nem csupán a múlt emlékei élnek, hanem a jövő ígéretei is. Ahol a kereszténység és a hazaszeretet egyesül, ott található Magyarország. Itt találkozik a hit, a történelem, az államiság és a kultúra szövedéke. A megújult Tihanyi Apátság ennek az egységnek a ragyogó szimbóluma. Olyan jelképként áll előttünk, amely tiszteleg múltunk előtt, miközben a jövőnk építésére is inspirál bennünket a keresztény szabadság szellemében. Kívánom, hogy ez a szent hely még sokáig hirdesse a hit, a tudás és a magyar szellem erejét" - hangsúlyozta a kormányfő, aki a végén köszönetet mondott mindazoknak, akik hozzájárultak a felújítás sikeréhez.

Related posts