Zala vármegyében megnyitotta kapuit egy lenyűgöző óvoda és bölcsőde, amely Makovecz Imre egyedi tervezése alapján készült. Az épület varázslatos atmoszférája és különleges formavilága azonnal magával ragadja a látogatókat, tükrözve a természet és az ember

Kormányzati támogatással és a Magyar falu program forrásaiból építettek Makovecz Imre tervei alapján új óvodát és bölcsődét, valamint az építész által megálmodott, ugyanahhoz az épületkomplexumhoz tartozó faluházat és szálláshelyeket újítottak fel Zalaszentlászlón.
Gyopáros Alpár, a modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos, a pénteki ünnepélyes avatón hangsúlyozta, hogy négy évtized elteltével végre elnyerte végső formáját a Makovecz Imre által megálmodott épületkomplexum. A faluház 1985-ben kezdte meg működését, és az utóbbi évek bővítési tervei most váltak valóra. A kormányhatározat, amely a Makovecz Imre életművének megőrzéséről szól, több mint 450 millió forintot irányzott elő az óvoda és bölcsőde megvalósítására, emellett a program további 150 millió forintos támogatást biztosított a projekt befejezéséhez.
Nagy Bálint, az Építési és Közlekedési Minisztérium közlekedésért felelős államtitkára kiemelte, hogy a térség fideszes országgyűlési képviselőjeként a Zalaszentlászlón megvalósult projekt példaértékű összefogás eredménye, amely negyven év alatt formálódott. Makovecz Imre, akinek apai ágon nagykapornaki gyökerei vannak, számos építkezésével gazdagította Zalát, és a zalaszentlászlói épületkomplexum igazi közösségi térként fontos szerepet játszik a település és a környék életében. Vincze Máté, a Kulturális és Innovációs Minisztérium közgyűjteményekért és kulturális fejlesztésekért felelős helyettes államtitkára úgy véli, hogy Makovecz építészete Gaudí munkásságához mérhető, és a tervek megvalósítása komoly kihívás elé állítja az építészeket. Ennek ellenére a helyi közösség negyven évvel ezelőtt nem az akadályokat látta, hanem megalkotta Zalában az első Makovecz-épületet. Az igazi teljesítmény pedig az, hogy az évtizedek során megmaradt az összefogás a projekt befejezéséig, amelyhez a kormány támogatását is sikerült elnyerniük. Bohár István, a független polgármester felidézte, hogy az 1985-ben átadott faluház terveit Makovecz Imre ingyen adta, és az építkezés jelentős részét a helyiek társadalmi munkával valósították meg. A komplexum ezer négyzetméteres bővítése az óvodával és bölcsődével a koronavírus-járvány idején kezdődött, és a közelmúltban fejeződött be, köszönhetően a halála után indított kormányzati kezdeményezésnek. (FOTÓ)