A "Még emlékszem" című rövidfilmben magyar holokauszttúlélők osztják meg megrázó emlékeiket, amelyek visszavezetnek minket a múlt sötét időszakaiba. A film lehetőséget ad arra, hogy a nézők közvetlenül hallhassák a túlélők hangját, akik egyedi történeteik

Április 16-a a holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapja, és ennek apropóján került bemutatásra a „Még emlékszem” (I still remember) című kisfilm. A filmben holokauszttúlélők osztják meg emlékeiket a második világháború és a holokauszt budapesti eseményeiről. A hatperces, animációval gazdagított rövidfilm során Budapest olyan ikonikus helyszíneit fedezhetjük fel, amelyek szorosan összefonódnak a holokauszt történetével, mint például a Dohány utcai zsinagóga és a Duna-part, ahol a város egyik legismertebb holokausztemlékműve áll. A történeteket Léderer Jánosné, Robert Ratonyi, Eva Rachel Sachar és Várkonyi Tiborné mesélik el, így hiteles és személyes élményeket kapunk a múlt eseményeiről.
A hazai (Verzió, Cinemira, Zsigmond Vilmos Nemzetközi Filmfesztivál) és külföldi filmfesztiválokon (Pápa International Historical Film Festival, UNICA Filmfesztiválon, Rome Prisma Independent Film Award) is díjazott Még emlékszem az Északi Támpont Egyesület és a Személyes Történelem program együttműködésében készült a holland Theater Na de Dam produkció és a Visegrádi Alap támogatásával.
A kisfilmet Chilton Flóra rendezte, a kreatív koncepcióért Kallós Viola felelt, a producerek Borbás Gergő, Tóth Bálint és Czakó Adorján voltak. A filmet a YouTube-on található leírás szerint eredetileg 5 évvel ezelőtt, 2020. április 16-án a Holokauszt Magyarországi áldozatainak Emléknapja keretein belül mutatták be Magyarországon, de csak most szerdától tették elérhetővé online.
A stáblistán feltűnő fiatalok (Ambrus Virág, Kardos Kíra, Lengyel András, Mezei Luca és társaik) személyesen is találkoztak az idős történetmesélőkkel, és ezután dolgozták fel a történeteiket. Az animációs jeleneteket Csánki Zsófia, Gyurika Henrietta, Straubinger Gréta készítették.