Kétségtelen, hogy csodálatos átalakuláson ment át a magyar puszta: egy varázslatos virágszőnyeg borítja a mezőket, amely lenyűgöző látványt nyújt. - Pénzcentrum


A Csanádi-puszták különlegessége abban rejlik, hogy itt találhatóak a legjobban megőrzött ősi löszgyepi vegetációfoltok, amelyek a hazai természetvédelmi értékek között kiemelkedő helyet foglalnak el. Az elmúlt év száraz tavasza után az idei csapadékos időjárás kedvező hatással volt a növények fejlődésére: nemcsak hogy magasabbra nőttek, de virágzásuk is lényegesen szembeötlőbbé vált. Ezt a megfigyelést a Körös-Maros Nemzeti Park honlapján osztották meg.

Tavalyi száraz és meleg tavaszhoz képest idén sokkal kedvezőbbek az időjárási körülmények. 2024-ben például két ritka, védett növényfaj, a gumós macskahere és a közönséges borkóró nem tudott virágzatot fejleszteni, idén azonban az áprilisi esők hatására igen szép termetűre nőttek ezek a növények és május elején már szirmot is bontottak. Ezek a fajok csak nagyon kevés helyen élnek az országban, így különleges élmény látni őket természetes élőhelyükön.

A puszta most nem csupán botanikai csodáival kápráztatja el a látogatót. Az osztrák zsálya krémszínű virágai és a lila ökörfarkkórók mély lila szirmai teljes pompájukban ragyognak. A Királyhegyesi-pusztán honos szártalan csüdfű is virágzásba kezdett; citromsárga virágai alig emelkednek a talaj fölé, mégis szemet gyönyörködtetőek. A tájat elborító kamilla sárga-fehér szőnyege nemcsak a szemnek nyújt gyönyörű látványt, hanem jellegzetes illatával is betölti a levegőt. A pipacsok, a keleti szarkaláb, az ínfüvek és a kutyatejfélék színes virágai mind hozzájárulnak a puszta vibráló tarkaságához, igazi festői élményt varázsolva a tájra.

A Körös-Maros Nemzeti Park minden kedves látogatóját arra ösztönzi, hogy a természetvédelmi zónákban kizárólag a kijelölt ösvényeken haladjanak, és ne lépjenek rá a virágokra. Ezek a különleges növények csak így élhetnek tovább, hogy a jövő nemzedékei is gyönyörködhessenek bennük. Kérjük, óvjuk együtt a természet csodáit!

Related posts