Marcin Romanowski új szerepkörbe lépett Magyarországon, ahol politikai menedékjogot kapott.


Az Alapjogokért Központ weboldalán tájékoztatást adtak a Magyar-Lengyel Szabadság Intézet megalapításáról. Az intézmény élére Marcin Romanowski került, aki decemberben Magyarországon menedékjogot kapott politikai okokból.

Az intézet megalapításának célja, hogy feltárja azokat az állandó értékeket, amelyek a jogi és politikai rendszerek alapját képezik, és amelyek időtlenül összekapcsolják a két nemzetet, függetlenül a történelmi korszakoktól és a politikai berendezkedésektől.

Lengyelország napjainkban egy rendkívüli kísérleti színhely, ahol a nyugati civilizáció alapjait képező értékek folyamatosan kihívásokkal néznek szembe. A Magyar-Lengyel Szabadság Intézet feladata, hogy e trendeket alaposan tanulmányozza és feltérképezze, valamint olyan előrejelző rendszereket fejlesszen ki, amelyek hatékonyan reagálhatnak a felmerülő fenyegetésekre.

- szerepel a központ honlapján, majd hozzátették, "ahogy 86 évvel ezelőtt hazánk befogadta és segítette a lengyel menekülteket, úgy tesz most is: intézetünket a Magyarországon menedéket lelő Marcin Romanowski jogász, volt igazságügyminiszter-helyettes vezeti".

Az Alapjogokért Központ közösségi platformján közzétett egy posztot, amelyben azt állítják, hogy a Donald Tusk vezette koalíció "a 2023 decemberi hatalomra jutás óta több, az alkotmányos intézmények működését alapvetően veszélyeztető és jogellenes intézkedést hozott".

Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója pénteken a Magyar-Lengyel Szabadság Intézet megalapításáról tartott budapesti sajtótájékoztatón kifejtette: "Ahol a globalista ideológiák dominálni kezdenek, ott a szabadság fogalma eltűnik, a jogállam és a demokrácia alapjai pedig meggyengülnek. Ezt a folyamatot figyelhetjük meg a baloldali kormány tevékenységében Lengyelországban, és hasonló lépésekre készülnek a hazai globalisták is Magyar Péter irányítása alatt." A rendezvényen részt vett Marcin Romanowski, a korábbi lengyel igazságügyminiszter-helyettes, valamint Chris Farrell, amerikai jogvédő is.

"Lengyelország nehéz időszakon megy keresztül. Jelenleg egy olyan kísérleti színtér, ahol a nyugati civilizáció alapértékei komoly támadások kereszttüzébe kerültek a globalisták részéről" - fogalmazott Szánthó Miklós. Hozzátette: ezen értékek megóvása különösen sürgető, hiszen olyan nehezen mérhető fenyegetések árnyékában, mint a brüsszeli föderalizmus, a woke ideológia, a zöld dzsihád vagy az illegális migráció, a jövőnk biztonsága forog kockán.

A főigazgató hangsúlyozta, hogy az újonnan alapított intézet célja a folyamatok alapos kutatása és az azokkal szembeni védekezési stratégiák kidolgozása. Kiemelte, hogy az Alapjogokért Központ keretein belül működő intézet élén Marcin Romanowski jogász áll.

Szánthó Miklós rámutatott, hogy Romanowski ellen "büntetőeljárásnak álcázott koncepciós per" zajlik hazájában. Az Interpol nemrég elutasította a lengyel ügyészség kérését, és nem volt hajlandó körözési eljárást indítani. Miklós véleménye szerint ez is alátámasztja, hogy az ellene indított eljárás csupán egy szélesebb értelemben vett "politikai büntetőderbi" része. Hangsúlyozta, hogy "letartóztatása nem jogi, hanem ideológiai motivációk alapján történt", és hogy hazájában nem garantált a pártatlan eljáráshoz való jog. Ennek fényében a magyar hatóságok helyes döntést hoztak, amikor menedékjogot biztosítottak számára.

A lengyel helyzet aggasztóan jelzi, hogy ahol a globalista törekvések dominálnak, ott a szabadság háttérbe szorul, a jogállam folyamata leépül, és a demokrácia veszélybe kerül - hangsúlyozta a főigazgató. Hozzátette, hogy a magyar baloldal 2022-re már felkészült erre a forgatókönyvre, amit most a baloldali kormány Lengyelországban végrehajt, és hasonló lépésekre készülnek Magyarországon is, Péter irányításával, hogy a hazai globalista érdekek érvényesülhessenek.

Szánthó Miklós véleménye szerint Brüsszel elvárásai Magyar Péterrel szemben hasonlóak ahhoz, amit Donald Tusktól vártak Lengyelországban. A központi követelmények között szerepel a szabadság korlátozása, a globalista célok szolgálata, a háború támogatása, valamint Ukrajna EU-tagságának sürgetése.

"A Magyar-Lengyel Szabadság Intézete azon fog tevékenykedni, hogy feltárja a globalista erők helyi, de széleskörű manipulációit Lengyelországban. Célja, hogy felhívja a nemzetközi közvélemény figyelmét a varsói kormány liberális autoritarizmusára, és előre jelezze, milyen következményekkel néznénk szembe, mi magyarok, ha Brüsszel behódoló képviselői Magyarországon is döntéshozói szerephez jutnának" - nyilatkozta az Alapjogokért Központ vezetője.

Közölte, a történelem többször megmutatta, hogy a két nemzet sorsa összefonódott. A szabad Magyarország és szabad Lengyelország kölcsönösen erősíti egymás szuverenitását, ha pedig az egyik elveszíti azt, azzal a másik biztonsága és stabilitása is gyengül, ezért a két nemzet saját érdeke is a másik szabadsága.

Marcin Romanowski közölte, hogy már elkészült egy jelentés a jelenlegi lengyelországi helyzetről, aminek az egyik fontos megállapítása, hogy Lengyelország uniós tagállamként egy autokrata rendszer felé kezd elmozdulni.

Lengyelország napjainkban szinte a globalista törekvések kísérleti terepévé alakult, ahol az elnyomás mechanizmusait valósítják meg, és törekvéseik célja a nemzeti szuverenitás aláásása.

- fogalmazott. Kifejtette, hogy Donald Tusk miniszterelnöksége alatt a kormányzat aláaknázta az intézményi fékek és ellensúlyok rendszerét, kisajátította a közmédia, valamint a bíróságok és az ügyészség feletti irányítást. Az alkotmánybíróság és a legfelsőbb bíróság határozatait figyelmen kívül hagyja, ezzel gyakorlatilag megszüntetve a demokráciát Lengyelországban.

A lengyelországi jelentés másik lényeges megállapítása az, hogy a lengyel kormány folyamatosan igyekszik korlátozni a média és a közösségi média szabadságát. Romanowski véleménye szerint jelenleg egyfajta boszorkányüldözés zajlik, amely nem csupán a politikai élet résztvevőit érinti, hanem a közszolgálatot ellátó egyéneket is támadások célpontjává teszi.

A lengyel ügyészség által megfogalmazott vádakat abszurdnak minősítette, hangsúlyozva, hogy az Interpol is elutasította a lengyel kormány nemzetközi körözésre vonatkozó kérését. Miután politikai okok miatt elhagyta Lengyelországot, menedéket talált Magyarországon. Kiemelte, mennyire fontos számára, hogy a két nemzet, amelyet a szabadság iránti elkötelezettség és a nemzeti identitás összeköt, továbbra is együttműködjön. "Ez az a cél, amelyért az intézmény keretein belül is dolgozni fogunk" - tette hozzá végül.

Chris Farrell, a Judicial Watch nevű amerikai jogvédő szervezet elnöke arról beszélt, hogy intézetük felfigyelt Marcin Romanowski ügyére, amellyel kapcsolatban azt vizsgálják, hogy milyen visszaélések történtek a kormányzati hatalommal.

Úgy gondolta, hogy a lengyel kormányzat a jogi kereteket igyekszik kihasználni a kritikus vélemények elnyomására. Kiemelte, hogy kutatásaik során egyértelművé vált egy olyan tendencia Európában, amelynek célja a nemzeti szuverenitás, a demokratikus önkormányzás és a hagyományos értékek melletti konzervatív hangok elnémítása.

Azok a stratégiák, amelyek célja a kritikus vélemények elnyomása, komoly veszélyeket rejtenek magukban, hiszen ezek hozzájárulhatnak egy lágy autoriter rendszer kialakulásához.

Chris Farrell kifejtette, hogy amikor a kormányzat a törvényeket manipulálja a kritikus vélemények elfojtása érdekében, nem csupán a demokráciát védi, hanem éppen ellenkezőleg, aláássa azt.

"Marcin Romanowski ügye kapcsán minden választópolgárnak azt javaslom, hogy álljanak ki az olyan cselekedetek ellen, amelyek a véleménynyilvánítás szabadságát próbálják csorbítani, méghozzá minél hamarabb, mielőtt még késő lenne" - hangsúlyozta az amerikai jogvédő szervezet elnöke.

Related posts