Új gyógyszeripari részvény tűnhet fel a BÉT kínálatában a kisbefektetők számára az év második felében.


Szegeden ünnepélyesen felavatták a Goodwill Pharma Nyrt. új, impozáns székházát, mely a gyógyszeripari vállalat legfrissebb fejlesztését jelenti. Ez a beruházás egy tavaly novemberben lezárult projekt részeként valósult meg, amely három jelentős fejlesztést foglal magában: a nagykereskedelmi raktár bővítését és a gyártási kapacitás növelését. Az összesen közel 5 milliárd forintos fejlesztési csomaghoz a cég 1,8 milliárd forint értékű, feltételesen visszatérítendő uniós támogatást nyert el a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz (Ginop Plusz) keretein belül, a Magyar Multi Program (MMP) forrásaiból. A fejlesztési projekt záró eseményén, amely a székházavatással egybekötve zajlott, Jójárt Ferenc, a vállalat elnök-vezérigazgatója hangsúlyozta, hogy a tervek szerint a cég egy hónapon belül bevezetésre kerül a Budapesti Értéktőzsde Standard piacára. Emellett bejelentette, hogy amennyiben a nemzetközi gazdasági környezet kedvezően alakul, a cég részvényei a második félévben már a kisbefektetők számára is elérhetővé válnak.

Hogyan alakíthatunk ki egy vidéki magyar városban egy nemzetközi szintű Big Pharma vállalatot?

A projektzárást ünneplő eseményen Jójárt Ferenc, a Goodwill Pharma Nyrt. alapító-tulajdonos elnök-vezérigazgatója egy inspiráló beszédet mondott. Szavai között tíz lépést vázolt fel a jövőbeni sikerek érdekében. Kiemelte, hogy a hazai kis- és középvállalkozások (kkv-k) megerősítése különösen fontos, és ennek érdekében indították el a Magyar Multi Programot. A program célja, hogy támogassa a nagy növekedési potenciállal rendelkező, innovatív és exportképes termékeket, valamint szolgáltatásokat előállító vállalkozásokat, amelyek a mostani komplex vállalatfejlesztés keretében valósultak meg.

Az 1997-ben, magyar tulajdonban indult családi vállalkozás 2022 végén a Budapesti Értéktőzsde Xtend piacára lépett, és azóta számos külpiaci sikert könyvelhetett el, jelenleg 12 országban van jelen. 2022 júniusában indította el azt a jelentős projektet, amely 2022 november végén zárult le. Ennek során a cég infrastrukturális fejlesztésekbe fogott, új eszközöket szerzett be, bővítette a munkavállalói létszámát, továbbá olyan beruházásokat valósított meg, amelyek a termékfejlesztést támogatták három szegedi telephelyén.

Jójárt Ferenc hangsúlyozta, hogy a projekt keretében három jelentős beruházást valósítottak meg:

Az új létesítmények energiaellátását megújuló forrásokkal oldják meg, amelyhez napelemes és hőszivattyús rendszerek kerültek telepítésre. Továbbá a projekt fontos eleme a korszerű vállalatirányítási rendszer implementálása is.

A cég jövőbeni terveiről szólva a cégvezető kitért a vállalat tőzsdei jelenlétével kapcsolatos kérdésekre. A Goodwill Pharma az első Csongrád-Csanád megyei cégnek számít, amely tőzsdére lépett. 2022 végén váltottak nyilvánosan működő részvénytársasági formára, és léptek a BÉT Xtend piacára. A cég 2023 végén 1,3 milliárd forint értékben zártkörű tőkeemelést hajtott végre, a forrást elsősorban hazai intézményi befektetőktől vonták be. A vállalat részvényei jelenleg is a BÉT Xtend piacán érhetők el intézményi befektetők számára.

Jójárt Ferenc legfrissebb nyilatkozata szerint a közeljövőben, várhatóan egy hónapon belül, sikeresen átlépnek a BÉT Standard kategóriájába, emellett pedig tervezik egy újabb zártkörű tőkeemelés végrehajtását is.

Ezen kívül megjegyezte, hogy amennyiben a globális gazdasági környezet kedvező irányt vesz, akkor...

A tervek szerint 2025 második felében a lakossági kisbefektetők számára is megnyílik a lehetőség, hogy részesedést szerezzenek a vállalatban egy nyilvános kibocsátás (IPO) keretében.

Céljaink közé tartozik, hogy pár éven belül elérjük az egymilliárd dolláros kapitalizációt

- jegyezte meg a cégvezető.

Ami a cég külpiaci terjeszkedést illeti, a cégvezér elmondta jelenleg 12 országban van jelen a cég. A kelet- és közép-európai térségen belül különösen Lengyelországban és Szerbiában erős a piaci jelenlétük, e két országban leányvállalattal is rendelkeznek, illetve a cégnek Magyarországon kívül a szerbiai Szabadkán van még gyártóüzeme. Friss fejleményként közölte, hogy 2024 végén Ausztriában és Csehországban is leányvállalatot hoztak létre.

Értékesítési tevékenységünket Grúziára is kiterjesztettük, és örömmel jelentjük, hogy cégünk első saját gyártású terméke sikeresen eljutott az Egyesült Államok piacára is, miután sikeresen teljesítettük a rendkívül szigorú helyi jóváhagyási eljárást.

- összegyűjtötte az utóbbi időszak nemzetközi piaci eseményeit.

A céljaikról beszélve a vezető elmondta, hogy tervezik egy gyógynövény-feldolgozó üzem létrehozását, valamint a hozzá kapcsolódó gyártási struktúra kiépítését is. Távlatos terveik között szerepel, hogy a munkavállalóik létszáma a teljes cégcsoporton belül – beleértve a külföldi leányvállalatokat is – elérje az ezres nagyságrendet.

Kedvenc mondásom, hogy nem elég kapirgálni, kukorékolni is kell. Most itt vagyunk, egy kicsit kukorékolunk és büszkék vagyunk arra, hogy eljutottunk idáig

„Azt mondta, hogy a családi vállalkozás, amelyet 1997-ben feleségével, Kardos Máriával indítottak, milyen messzire jutott az évek során.”

A tavalyi első félévi konszolidált tőzsdei jelentés alapján a 2024-es év első hat hónapjában a vállalat nettó árbevétele éves szinten 21%-kal emelkedett, elérve a 8,6 milliárd forintot. Ebből a növekedésből jelentős részesedéssel bír az exportértékesítés fellendülése. A belföldi értékesítés nettó árbevétele 5,3 milliárd forintot, míg az export nettó árbevétele 3,3 milliárd forintot képviselt 2024 első felében.

A cikk megjelenését a Goodwill Pharma Nyrt. támogatta.

Címlapkép forrása: Németh Norbert / Goodwill Pharma.

Ez a dokumentum nem tekinthető befektetési tanácsadásnak vagy ajánlásnak. További részletes jogi tájékoztatásért kérjük, forduljon szakértőhöz.

Related posts