Az internet hullámain szárnyaló zenei trash – a legszellemesebb megzenésített mémek!


Sokan úgy vélik, hogy az egészségtelenül sok szabadidő legnyilvánvalóbb jele, amikor valaki mémvideók megzenésítésével próbálkozik. Azonban mégsem szabad alábecsülnünk ezt a jelenséget, hiszen időnként egészen lenyűgöző alkotások születnek belőle. Fedezzük fel Szalacsi, Damu és a Mónika Show ikonikus szereplőinek zenei előadásait, ahogy a zene varázslatos szárnyain szárnyalnak!

A híres "Azbeszt"-videó a hazai internetkultúra egyik ikonikus képviselője, amely a régi idők emlékét idézi, amikor egyetlen éjszaka alatt akár másfél dalt is le tudtunk tölteni a Datanet szolgáltatásának jóvoltából. A felvételen egy családapa éppen a születésnapi ünnepség előkészületeit dokumentálja, ahol a virágmintás börtöntányérok és radioaktív üdítők díszítik az asztalt. Egy váratlan pillanatban anyuka átsuhant a kamera előtt, ami annyira felzaklatja a "művészt", hogy előbújik belőle a feldúlt kukoricacsősz. Ez a mémklasszikus 2020-ban új életre kelt Kiszin Miklós basszusgitáros által, aki egy lenyűgöző remixet készített belőle, ezzel pedig újraértelmezte azt a szlogent, ami a legjobban kifejezte a magyar emberek érzéseit a covid-időszakban.

Íme, egy újabb érdekesség abból az időszakból, amikor az ezoterikus jóakarók elárasztották freemailes fiókjainkat Coelho-idézetekkel és naplementés PowerPoint-prezentációkkal. 2002-ben Szalacsi Sándor, a kocsordi lakos, bekerült a hipertér halhatatlanjai közé. Ekkor Bogdán Ferenc filmes készített vele egy mélyinterjút, amely 1989-ből származik, és máig rejtélyes módon került fel az internetre. Szalacsi szavai azonnal kultikus státuszt nyertek, de még senki sem gondolta, hogy a jövőben akár egy kommunikációs igazgatói pozícióra is esélye nyílhat. A Szalacsi-mém cunami megállíthatatlannak tűnt, és az alábbi zenés feldolgozás még a kistérségi pajtadiszkókat is meghódította:

A Mónika Show egyik legfontosabb tanítása valahogy így hangzott: ha képtelen vagy alanyt állítmánnyal egyeztetni, lehet verekedni is. Ezt a spirituális útmutatást pedig az ózdi Twilight női vámpírkaraktere, Ágnes is elsajátította, aki meghívott sztárvendégként elérkezettnek látta az időt, hogy bosszút álljon egykori élettársán, Csipkés Zoltánon. Mindemellett válogatott sumér átkokban részesítette "Sintér Zolit", aki az 50-es intelligenciahányados védőburka alatt sikeresen hárította a rontásáradatot. És bár a szóban forgó műsorszám nem lett PhD-értekezések slágertémája, alsó hangon két kiváló remixhez is pazar alapanyagot biztosított.

A Terminátor sötét jövőképe szerint az emberiség öt év múlva már öntudatra ébredt Rakéta-porszívók és Hajdu-villanybojlerek markába kerül, és keservesen fog szenvedni a technológia uralma alatt. Ennek első jeleként a mesterséges intelligencia már most is saját zeneművekkel próbálja háttérbe szorítani Azahriah-t és Taylor Swiftet a Spotify év végi listáin. De ezt addig nem kifogásolhatjuk, amíg a gyöngyösi kisember kálváriáját epikus zenei hőseposzokban dolgozza fel, a gyermeki álom és a régóta várva várt önkormányzati lakás eléréséért folytatott harc szimbolikájával.

A Hal a tortán egyik legemlékezetesebb adásának köszönhetően egy ország kapott választ olyan lényegi kérdésekre, miszerint tud-e főzni Damu Roland, mikor kelt fel marhát pucolni, illetve hány kilométert utaztak a muzsikus cigányok a forgatás helyszínére. Aki netalántán nem jegyezte volna meg eme nélkülözhetetlen adathalmazt, most az énekelve-táncolva tanulás eszközeivel könnyedén megteheti, a feltöltő ugyanis nem átallott drum and bass-be ültetni az ominózus tragikomédiát.

A Mónika Show egy másik felejthetetlen epizódjában az idősebb dzsigoló ráébred, hogy valójában az elhagyott felesége az igazi szerelme. A legnagyobb magyar prolihimnusz igazságára támaszkodva próbálja visszanyerni a nő szívét. A siker érdekében Garga Pitic-i stílusban lép be a stúdióba, azonban a krav maga-edzésen elfelejtette a "hogyan védekezzünk egy csokor virággal szemben?" leckét, míg felesége mesterien alkalmazza a virágcsokrot mint ütő-vágó eszközt. Ráadásul Aranka is kedveli a vokális sokkolás módszereit. Még sosem találkoztunk dühös gyöngytyúkokkal egy sötét sikátorban, de biztosak vagyunk benne, hogy hasonló hanghatások közepette támadnának ránk. (És különösen megfagyna a vér az ereinkben, ha olyan jelzőkkel illetnének minket, mint mágnesp***ájú francik***va.) Nos, a szituáció zenei újragondolása elkerülhetetlennek tűnt:

Related posts