A hírességek szerepe kulcssá válik a változókorról szóló tabuk lebontásában. Azáltal, hogy nyíltan beszélnek tapasztalataikról, hozzájárulnak a társadalmi párbeszédhez, és bátorítják másokat is, hogy őszintén megosszák saját történeteiket. Ezzel nemcsak a
Tragikus esemény történt a tatai ipari parkban: Olivért, aki éppen a születésnapjára készült, egy hattonnás gépezet súlya alatt érte a végzet.
A változókor a legtöbb nő számára testi-lelki kihívásokkal teli időszak, amit korábban a társadalom hajlamos volt elhallgatni vagy bagatellizálni. A "majdcsak túlélik valahogy" mentalitás mára elavult, az utóbbi években elindult egy szemléletváltás, aminek több oka is van. Például az, hogy az átlagéletkor növekedésével a nők tovább élnek, egészségtudatosabbak is elődeiknél, nem fogadják el, hogy a változókor egyet jelent az öregséggel, nem akarnak háttérbe vonulni. Az 1980-as években született Y generáció nő tagjai közül már sokan tapasztalják a változókori tüneteket - és nem is titkolják ezt: természetes, de odafigyelést igénylő és új lehetőségeket is rejtő életszakaszként élik meg a klimaxot.
Sokat jelent az is, hogy a médiában egyre gyakrabban tűnnek fel ismert nők, akik nyilvánosan is felvállalják, mi történik velük: őszintén beszélnek a saját megélésükről, a változókorhoz kapcsolódó nehézségekről. "Senki nem készít fel erre az időszakra, pedig sokkal könnyebb lenne átélni, ha több szó lenne róla" - a volt amerikai first lady, Michelle Obama podcastjában mesélt arról, hogyan küzdött a hőhullámokkal, amelyek nyilvános fellépéseit is többször megzavarták. Naomi Watts 36 évesen tapasztalta meg a korai menopauza tüneteit. Sokáig szégyellte, egyedül érezte magát, míg tudatosult benne: több tízmillió nő él változókori tünetekkel. A színésznő könyvet is írt saját tapasztalatairól, és szerepet vállalt egy, a változókorú nők számára ismereteket, támogató segítséget nyújtó szervezetben.
Oprah Winfrey, a világ egyik legismertebb médiaszemélyisége, rendszeresen foglalkozik műsoraiban a menopauza kérdéskörével. 48 éves korában kezdett el tapasztalni a klimax első jeleit, amelyek alvászavarok formájában jelentkeztek. Az erős szívdobogás miatt kardiológushoz is kellett fordulnia, és gyógyszereket is szedett. Egy nap azonban rábukkant egy könyvre, amely világossá tette számára, hogy a tünetek nem szívproblémák, hanem a változókor közeledtének jelei. "Több műsort is készítettem a felfedezésemről, mert abban az időszakban szinte senki sem beszélt a menopauzáról. Az életem során nem emlékszem olyan komoly beszélgetésre, amely arról szólt volna, mire is számíthatok. Persze hallottam a hőhullámokról, de a szívdobogásra nem voltam felkészülve, és arra sem, hogy mennyire nehéz lesz a koncentrálás."
Liptai Klaudia, a népszerű tévés műsorvezető és színésznő, nyíltan osztotta meg tapasztalatait az ösztrogénhiányból adódó agyi köd problémájával kapcsolatban egy rendezvényen. Úgy véli, hogy ha a nők látják, hogy kedvenc hírességeik is hasonló nehézségekkel küzdenek, könnyebben elfogadják és megélik saját kihívásaikat, és bátrabban kérnek segítséget a megoldásukhoz. Klaudia hangsúlyozza, hogy a klimax időszakában fontos, hogy a nők megbízható szakemberekkel találkozzanak, akik rendszeres vizsgálatokkal és ellenőrzésekkel támogathatják őket ezen az úton. A tünetek és az egészségi kockázatok tudatosítása mellett a hírességek nyílt kommunikációja segíthet abban, hogy a társadalom elfogadóbbá váljon. Nem szabad, hogy a nők magányosan érezzék magukat ebben a kihívásokkal teli időszakban, és nem szabad "cikinek" tekinteniük, hogy elérkeztek a változókorba. Kiemelten fontos, hogy a párkapcsolatokban őszintén lehessen beszélni erről a témáról, és a munkahelyeken is figyelmet kell fordítani az érintettek problémáira.