Felfedezték a keleti rablópillét a Hortobágyon | Színes tájak meséi A Hortobágy varázslatos világában először bukkantak rá a keleti rablópillére, amely egyedülálló eseményként vonzza a természetkedvelők figyelmét. Ez a ritka pillangófaj nemcsak szépségév


Fokozottan védett, természetvédelmi értéke 100 ezer forint.

A keleti rablópille (Libelloides macaronius) kétségkívül az egyik legmegkapóbb jelenség a hazai rovarfaunában. Öt centiméter körüli szárnyfesztávolságával, jellegzetes fekete-sárga mintázatával, osztott szemeivel és hosszú, bunkós végű csápjaival igen egyedi megjelenésű.

A faj rendszertanilag a recésszárnyúak (Neuroptera) rendjébe és a rablópillék (Ascalaphidae) családjába tartozik, annak egyetlen hazai képviselőjeként. Sebes röptű ragadozó, mely június-július hónapokban a nap legmelegebb óráiban aktív igazán.

Bár a megjelenése várható volt, mégis hatalmas meglepetést okozott, és ezzel egyben az első feljegyzését is képviseli a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság működési területén. A Tiszántúlon eddig csupán a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság területén volt ismert, tehát a felfedezés különleges jelentőséggel bír. Az ottani populációkhoz hasonlóan, itt is ecsetpázsitos élőhelyen bukkantak rá.

- Megtalálható a nemzeti park hivatalos közösségi média oldalán.

A keleti rablópille - melyet a napokban a Bihari-síkon fedeztek fel - fokozottan védett, természetvédelmi értéke 100 ezer forint.

Related posts