Elhunyt Eimei, a világ legidősebb pandája | National Geographic A hírek szerint Eimei, a világ legidősebb élő pandája, elhagyta ezt a világot. Az édes kis állat, aki évtizedek óta a természetvédelmi központok büszkesége volt, sokak szívét megnyerte külön

Az állat 32 évet élt, ami emberi években körülbelül 100 évesnek számít.
Harminckét éves korában elpusztult Eimei, akit a világ legidősebb óriáspandájaként tartottak számon - számolt be róla az MTI a Csengdu Óriáspanda-tenyésztési Kutatóbázis közleménye alapján.
Eimei valószínűleg 1993-ban látta meg a napvilágot, és egyéves korában Japánba került, egy Kínával közösen indított tenyésztési program keretein belül. Szinte három évtizedet töltött el a szigetországban, ahol a Vakajama prefektúrában található Adventure World állatkertében élt, mint az intézmény egyik népszerű lakója.
Egy időben komoly aggodalmak fogalmazódtak meg az óriáspanda (Ailuropoda melanoleuca) jövőjével kapcsolatban, mivel úgy tűnt, hogy a kihalás szélén egyensúlyozik. Egy hivatalos felmérés, amely 1974 és 1977 között zajlott, mindössze 2459 egyedet regisztrált, ám az 1980-as években ez a szám drámaian, több mint a felére csökkent, elérve a 1000 körüli értéket. 1990-ben a fajt veszélyeztetettnek nyilvánították, azonban azóta a védelmi intézkedéseknek köszönhetően a panda populációja kezdett magához térni, és a számuk növekedésnek indult.
2021-re már több mint 1800 panda élt a vadonban, ennek nyomán pedig veszélyeztetettről sebezhetőre módosították természetvédelmi státuszát. A szakértők szerint a siker nagy mértékben annak a kínai erőfeszítésnek tulajdonítható, amellyel újratelepítették és újranépesítették a bambuszerdőket.
Az óriáspandák főként a délnyugat-kínai Szecsuan tartomány hegyvidéki erdeiben találhatóak. Hivatalosan mindenevőknek számítanak, azonban étrendjük túlnyomó részét, körülbelül 99 százalékát, a bambusz képezi. Ezt az ízletes növényt általában ülő helyzetben fogyasztják. Egy átlagos panda naponta körülbelül 12 órát szentel az étkezésnek, amely során körülbelül 13 kilogramm bambuszt fogyaszt el. Ennek következtében a köztudatban az a benyomás alakult ki róluk, hogy nem túl aktívak, pedig valójában rendkívül ügyes úszók és fára mászók.