Zseniális géntechnológiai áttörés: a kutatók visszahozták a Trónok harca ikonikus rémfarkasait – nézd meg a videót!

A világ minden táján villámgyorsan terjedt el a hír, hogy a tudósok sikeresen újjáélesztettek egy több mint 12 ezer éve kihalt farkasfajtát. Ez a felfedezés igazi tudományos szenzációt váltott ki, és számos kérdést vetett fel a géntechnológia jövőjéről és az ősi állatok újraalkotásának lehetőségeiről.
Az amerikai biotechnológiai vállalat, a Colossal Biosciences kutatói által végzett "kísérlet" igencsak megosztja a közvéleményt: míg egyesek felháborodva reagálnak, másokat mély csodálattal tölt el. A hétköznapinak éppen nem nevezhető eljárás során három farkaskölyköt klónoztak, géntechnológiai módszerekkel és egy ősi DNS-t felhasználva. Az eredmény egy hibrid faj lett, amely külsőleg emlékeztet a régóta eltűnt ősére, és a Trónok harca rajongói számára sem ismeretlen teremtésként jelenik meg.
A szóban forgó óriásfarkas, más néven Aenocyon dirus, volt az inspiráció forrása a Trónok harca sorozatban látható rémfarkasokhoz. Ez a lenyűgöző csúcsragadozó 12 500 évvel ezelőtt tűnt el, és egykor Észak-Amerika területein élt. A rémfarkasok a szürke farkasoknál nagyobb testalkatúak voltak, szélesebb fejjel rendelkeztek, vastag, világos szőrzettel borították testüket, és erősebb állkapcsuk tette őket félelmetessé – olvasható az ABC News jelentésében.
A hírek szerint a Colossal Biosciences cég már négy éve fáradozik a mamut, a dodó és a tasmán tigris újraélesztésén. Azonban a rémfarkasokkal kapcsolatos projektjeikről eddig nem sokat tudtunk, mivel ezeket a munkálatokat titokban végezték.
- fogalmazott Ben Lamm, a Colossal társalapítója és vezérigazgatója a kísérletről.
A vállalat bejelentése szerint a két hím farkaskölyök tavaly október 1-jén született, míg egy nőstény idén január 30-án. A három rémfarkas jelenleg egy 2000 hektáros területen él, egy ismeretlen helyen, 3 méter magas kerítéssel körülvéve. Biztonságukra pedig óriási hangsúlyt fektetnek, ugyanis biztonsági személyzet, drónok és kamerák figyelik őket nap 24 órájában.