Egyre nagyobb kihívás meggyőzni az embereket arról, hogy az egészségügy helyzete nem csupán a kormány felelőssége.

Vasali Zoltán politológus szerint a Fidesz teljesítményéből az látszik, hogy nincs új ötlet a kommunikáció megújítására. Mindez akár újabb gyűlöletkampányokat hozhat.
Tisza Kollár Kinga kijelentéseivel kapcsolatban Vasali Zoltán politológus úgy fogalmazott, hogy nem történt öngól. Ezt a véleményt a Népszava Törésvonal című műsorában osztotta meg.
Szerinte aki hívőként támogatja a Fideszt, azt úgysem lehet észérvekkel meggyőzni. Azok pedig, akik kritikusak a Fidesszel szemben, látják a háttérben meghúzódó problémákat.
Úgy fogalmazott: aki ma politikusként működik Magyarországon, arról összességében feltételezhetjük, hogy szereti a hazáját - csak éppen mást tekint közérdeknek. "A politika kisajátításának érzem azt, amikor a Fidesz részéről megmondják, mit kell gondolni Brüsszelről, vagy a jogállamisági eljárásról" - tette hozzá.
A Magyar Nemzet leírta, hogy a vonatokat is lassítja a Tisza Párt paktuma az Európai Unióval
Megemlítette azt is, hogy a gazdasági eredmények nem pontosan úgy valósulnak meg, ahogyan azt a Fidesz remélte, és a magyar társadalomban sem tapasztalható az a kedvező érzés, amelyre a kormánypárt számíthatna.
Az interjú során szóba került a Fidesz által végrehajtott átkeretezési stratégia is, amelynek keretében rossz állapotú kórházakat állítanak középpontba, úgy tálalva, mintha a Tisza Párt akadályozná a felújításokat az uniós források blokkolásával. "Ha a választópolgárokban minimális racionalitás él, akkor jogosan merül fel a kérdés: ki is a felelős az egészségügyi rendszer jelenlegi helyzetéért? Lehet álmodozni szuperkórházakról, és valóban van lehetőség uniós forrásokból infrastruktúra fejlesztésére - ez kétségtelen -, de az egészségügyi rendszer hatékony működtetése a kormányzat feladata. Az EU-ra való hárítás csak egy leegyszerűsített kommunikációs keretben értelmezhető" - hangsúlyozta.
Takács Péter bemutatná, mennyi kórházat újítanának fel a befagyasztott uniós pénzbőlMagyar Péter újra elment a kórházba, ahol Takács Péter ellene kampányolt
Megjegyezte, hogy az emberek befogadóképessége a telítettség határára érkezett, és egyre nehezebb elérni, hogy ezt a helyzetet ne a kormány számlájára írják. Hangsúlyozta, hogy a Fidesz eddigi teljesítménye azt mutatja, hogy teljesen hiányoznak az új ötletek a kommunikáció frissítésére, ami már a társadalmi hangulatban is érzékelhető. Vasali Zoltán szerint ezért valószínű, hogy a kormánypártok a nyári időszakban stratégiát váltanak, ami újabb gyűlöletkampányokhoz vezethet. A politológus a közelmúlt utcai megmozdulásait is kritikus szemmel vizsgálta, különösen a Momentum akcióit és Hadházy Ákos hídfoglalásait emelte ki. Ezek az események ugyanis kevés embert vonzanak, és kontraproduktív hatásuk is lehet, mivel a tömeghiányos tüntetések akár zavaróak is lehetnek a résztvevők számára.
Szerinte az ellenzéki táborban megfigyelhető sokszínűség kezd eltűnni, és 2026-ra valószínűleg egy hárompárti parlament fog létrejönni.