Brüsszel az uniós jog eszközével próbálja elnyomni a demokrácia hangját.


Ifj. Lomnici Zoltán alkotmányjogász véleménye szerint Brüsszel újra politikai nyomásgyakorlásra alkalmazza az uniós jogi eszközöket. Az Európai Bizottság Ausztriát is indokolatlanul fenyegeti a 7. cikkely alapján indítható eljárás megkezdésével.

- emelte ki az alkotmányjogász.

Lomnici Zoltán véleménye szerint az eljárás mögött politikai motivációk húzódnak meg, hiszen az Európai Unióról szóló szerződés (EUSZ) 7. cikkelye világosan megfogalmazza, hogy a tagállamok ellen csak abban az esetben lehet ilyen lépéseket tenni, ha súlyos és tartós alapérték-sértés történt, vagy ha egyértelműen fennáll a veszélye ennek.

- magyarázza Lomnici Zoltán, majd hozzátette: "Brüsszel tehát nem a jogállamiságot, hanem a politikai akaratát kívánja érvényesíteni. Ez a kommunista időket idéző koncepciós eljárás egyértelmű példája."

A jogász véleménye szerint az eljárás célja világos: megbüntetni az osztrák választókat, akik olyan pártot választottak, amely nem illeszkedik az uniós balliberális elit elképzeléseihez. Ezt a politikai szándékot megerősíti Thierry Breton, a belső piacért felelős uniós biztos korábbi nyilatkozata is, amelyben nyíltan kijelentette, hogy Brüsszel rendelkezik a képességgel arra, hogy irányítsa és befolyásolja a tagállamok döntéseit.

Related posts