Magyarországon lehetőség nyílhat atomerőművek létesítésére.
Kiderült, hogy az autópályán porig égett jármű nem Aurelio Mercije volt.
Magyar Levente a tárgyalás során különösen hangsúlyozta azokat az amerikai szankciókat, amelyek közvetve befolyásolják a paksi erőmű-beruházást és a létesítmény építési folyamatait. Andrew Peek azt ígérte, hogy az amerikai kormány alaposan áttekinti Magyarország kérését, amely arra irányul, hogy a Paks2 projektet védjék meg a szankciók közvetlen és közvetett következményeitől – nyilatkozta a magyar politikus.
Magyar Levente a legutóbbi tárgyaláson kifejtette, hogy felmerült a lehetőség, miszerint a magyar energiaszükségletek kielégítése érdekében egy magyar-amerikai atomenergetikai együttműködés keretében amerikai nukleáris technológia érkezhet az országba. Ez magában foglalhatja akár az atomenergiához szükséges üzemanyagok behozatalát, akár új, kisebb erőművek létesítését is.
A magyar-amerikai tárgyalások során kiemelt téma volt a kettős adóztatás elkerüléséről szóló, a Biden-adminisztráció idején hatályon kívül helyezett egyezmény megújítása. Magyar Levente hangsúlyozta, hogy ennek a megállapodásnak az újbóli életbe lépése jelentős mértékben hozzájárulna a befektetői bizalom erősödéséhez Magyarország iránt.
A tárgyaláson szóba került a Magyarország határain kívül élő magyar közösségek ügye is. A magyar államtitkár kiemelte, hogy a magyar kormány kérte, hogy az érintett személyek számára biztosítsanak olyan könnyített beutazási lehetőséget az Egyesült Államokba, amely azonos feltételek mellett lenne elérhető a magyarországi állampolgárokkal.
Az ukrajnai helyzet rendezésével kapcsolatban Andrew Peek, az Egyesült Államok szemszögéből adott elemzést, amelyet az államtitkár osztott meg. Kiemelte, hogy az amerikai fél szerint a következő hét során várhatóan "tiszta kép" bontakozik ki az orosz és ukrán békeszándékokról. Magyar Levente arról is tájékoztatott, hogy a Nemzetbiztonsági Tanács főigazgatója nem túl derűlátó a megállapodás hamarosan történő létrejöttét illetően, mivel jelenleg mindkét fél részéről hiányzik az a kompromisszumkészség, amely a béke megvalósításához szükséges lenne.
Az államtitkár kiemelte, hogy Magyarország aktívan részt vesz a békefolyamatban, és az amerikai elemzések alapján az egyedüli európai uniós tagállam, amely az Egyesült Államokkal szoros együttműködésben törekszik a béke megteremtésére.
Magyar Levente a csütörtöki és pénteki washingtoni találkozóit értékelve kiemelte, hogy a megbeszélések hangulata világosan tükrözte a két ország közötti kapcsolatok jelentős javulását. Ezen kívül megemlítette, hogy John Coale Magyarországot az Egyesült Államok legnagyobb jelentőségű európai politikai partnerének nevezte.
A Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára csütörtökön találkozott Christopher Landau-val, az Egyesült Államok külügyminiszter-helyettesével. A megbeszélés középpontjában a két ország közötti kapcsolatok megerősítése és a jövőbeli együttműködés lehetőségei álltak.