Argentína bejelentette, hogy megszünteti tagságát a Világszervezetben, a WHO-ban. Az ország vezetése úgy döntött, hogy e lépéssel új irányvonalat képvisel a nemzetközi egészségügyi politikában, és saját prioritásait helyezi előtérbe. A döntés számos vitát

Argentína kilép az Egészségügyi Világszervezetből (WHO) - jelentette be szerdán az argentin elnök szóvivője sajtótájékoztatóján.
Javier Milei elnök utasítást adott Gerardo Werthein külügyminiszternek, hogy léptesse ki Argentínát a WHO-ból
- mondta Manuel Adorni elnöki szóvivő. Milei elnök a lépést azzal indokolta, hogy "súlyos ellentétek" vannak hazája és a WHO között több egészségügyi kérdésben, különös tekintettel a koronavírus-járvány kezelésére - tette hozzá a szóvivő, és felidézte azokat a korlátozó intézkedéseket, amelyeket a koronavírus-járvány miatt az előző, baloldali kormány vezetett be, és tartott fenn hónapokon át.
Kijelentette, hogy hazájának jogában áll "más országok politikai hatásaitól függetlenül" működni.
"Mi, argentinok nem fogjuk megengedni egy nemzetközi szervezetnek, hogy beleavatkozzon szuverenitásunkba, és biztosan nem engedjük meg ezt az egészségügyi rendszerünk esetében" - tette hozzá.
Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke, január 20-ai beiktatását követően azonnal megkezdte politikai programjának megvalósítását, és az egyik első intézkedéseként elhatározta, hogy az ország kilép az Egészségügyi Világszervezetből (WHO). E lépését azzal indokolta, hogy a WHO nem megfelelően kezelte a koronavírus-járványt, valamint más globális egészségügyi kríziseket. Trump kritikája szerint a szervezet elmulasztotta bevezetni a szükséges reformokat, továbbá nem tudta megőrizni függetlenségét a tagállamok politikai befolyásával szemben, ami súlyosan rontotta a hatékonyságát.
A rendelet indoklásában hangsúlyozták, hogy a WHO továbbra is "méltánytalanul magas" hozzájárulásokat követel az Egyesült Államoktól, miközben Kína, amelynek népessége háromszorosa az amerikaiénak, csupán a költségvetés 10%-át fizeti be.