Alex Soros: A demokrácia visszaszorulása nem elkerülhetetlen Alex Soros véleménye szerint a demokrácia hanyatlása nem egy megkerülhetetlen folyamat. Szerinte léteznek olyan eszközök és stratégiák, amelyekkel a társadalmak megerősíthetik demokratikus inté


Soros György politikai örököse, a Nyílt Társadalom Alapítvány vezetője azt nyilatkozta a Financial Timesnak, hogy egyelőre figyeli, mit csinál az új Trump-kormányzat. "Tudnunk kell, mivel állunk szemben. Ezek az emberek terrorizálnak. És harcolsz... Remélem, Marxnak és Hegelnek igaza volt, hogy először jön a tragédia, aztán a bohózat. Attól tartok, hogy ez most fordítva lesz, és Trump első ciklusát tartjuk majd bohózatnak, és ez a mostani lesz nagyon rossz és tragikus sok ember számára."

Az újságíró megjegyzi, hogy a jótékonysági szervezet már rutinosan kezeli a rá nehezedő nyomást, hiszen Orbán Viktor, akit Trump nyíltan csodál, egy alkalommal egész választási kampányát arra alapozta, hogy Soros menekültáradatot zúdítana Európára. Nemrégiben Elon Musk, aki élvezi a 94 éves üzletember provokálását, még egy újabb csavart adott a történethez, amikor úgy fogalmazott, hogy a befektető valójában egy főgonosz, aki az emberiség ellen irányuló gyűlöletét táplálja.

A 39 éves Alex, ahogy azt a Hvg.hu is megemlítette, úgy véli, hogy Trump valamilyen oknál fogva vonzalmat érzett apja és más gazdag New York-i családok iránt, talán azért, mert vágyott arra, hogy tagja legyen a "klubnak", de azt sem lehet kizárni, hogy szét akarta rombolni azt. Ezzel szemben az ifjabb Soros nem osztja azt a nézetet, hogy egy történelmi fordulóponthoz érkeztünk, és hogy a demokrácia visszaszorulása elkerülhetetlen lenne. Ugyanakkor megjegyzi, hogy Trump pontosan azokat az értékeket képviseli, amelyekben a Soros-család sosem hitt.

Úgy tűnik, hogy míg apja számára az volt a legfontosabb kérdés, hogyan lehetne megnyitni a zárt társadalmak kapuit, most az új kihívás az, hogy belülről újítsák meg a nyílt társadalmakat. Ennek érdekében az alapítványt átszervezte, így az 1997-es 1700 fős munkatársi létszám mára körülbelül 500 főre csökkent. Az új vezetőt azzal vádolják, hogy nem mutat érdeklődést Európa iránt, de ő ezt határozottan cáfolja. Valójában a hatalmas bürokrácia volt számára a fő probléma. Ennek ellenére az alapítvány továbbra is évi 1,2 milliárd dollárt oszt szét.

Ugyanakkor az egyik új súlypontot Ukrajna jelenti az alapítványnál, az ország Alex Soros egyik szenvedélye lett. Jó barátja Andrij Jermak, Volodimir Zelenszkij elnök hivatalának vezetője, az ország vélhetően második legfontosabb embere.

Az interjúalany véleménye szerint nem valószínű, hogy Trump képes lenne lezárni a háborút, mivel Putyin nem kívánja, hogy amerikai kollégája bolondját járassa vele. Oroszország jelenlegi helyzete korrupt, és az államfő ambíciói a terjeszkedésre irányulnak. Ugyanakkor, ha a konfliktus folytatódik, Ukrajna akár saját kezdeményezésére is léphet, és jelentős felkelést idézhet elő orosz területeken.

Alex Soros véleménye szerint a vereség láttán nem érdemes pánikba esni. Az alelnök bukásának hátterében több tényező állt: a megélhetési költségek emelkedése, a Biden-kormányzat politikai döntései, valamint az, hogy a közösségi média vált a harc kiemelkedő színterévé. Ezek a körülmények hozzájárultak ahhoz, hogy a választók más irányt válasszanak.

Related posts