A szlovákiai politikai színtér is élénk reakciókkal válaszolt Trump és Zelenszkij vitájára, hiszen a két vezető közötti konfliktus nem csupán nemzetközi szinten, hanem a regionális politikai diskurzusban is komoly hatással bír. A szlovák politikai elemzők

🔴 ÉLŐ: A NATO főtitkára hangsúlyozta, hogy Zelenszkijnek sürgősen helyre kell állítania a kapcsolatát Trumppal.
A szlovák politikai életben a koalíciós és ellenzéki politikusok egyaránt kifejezték gondolataikat Zelenszkij és Trump vitájáról. Az általuk közzétett vélemények éles ellentétben állnak egymással, ami jól tükrözi a politikai táj sokszínűségét és a különböző nézőpontok széles spektrumát.
Matúš Šutaj Eštok belügyminiszter (The Voice) Donald Trump szavait idézve fogalmazta meg véleményét: "A harmadik világháborúval játszol" - utalva arra, hogy az amerikai elnök eszkalációs politikát vetett Zelenszkij szemére. "Ukrajna népe békét érdemel, nem pedig egy értelmetlen konfliktus újabb meghosszabbítását" - írta Šutaj Eštok
Peter Pellegrini köztársasági elnök megfontolt, mégis határozott megnyilvánulásában a békefolyamat fontosságát emelte ki. "Ukrajna három évnyi háborús konfliktus után joggal várhatja el a tartós és fenntartható békét" - fogalmazott. Kijelentette, hogy az ukrán vezetésnek aktívabban kellene részt vennie a transzatlanti közösség béketárgyalásaiban, valamint rugalmasnak kell lennie a diplomáciai megoldások keresésében. Érdemes megemlíteni, hogy a legutóbbi szaúd-arábiai tárgyalások során amerikai és orosz tisztviselők vettek részt a békefolyamatban, ám Ukrajna és más európai országok nem kaptak helyet az asztalnál.
Pellegrini továbbá kifejezte támogatását Giorgia Meloni, Olaszország miniszterelnökének javaslatára, amely egy rendkívüli EU-USA csúcstalálkozó összehívását célozza meg. Ez a találkozó az ukrán válság és az európai biztonság aktuális kérdéseivel foglalkozna.
Richard Takáč, a Smer földművelésügyi minisztere határozottan bírálta Volodimir Zelenszkijt, kijelentve, hogy az ukrán elnök a katonai eszkaláció mellett teszi le a voksát, miközben figyelmen kívül hagyja a békés megoldások keresését. Takáč a közösségi médiában megosztotta véleményét, miszerint Zelenszkij távozása a Fehér Házból egyértelműen azt az üzenetet közvetítette, hogy nem törekszik a béke megteremtésére. Az ukrán vezető állandóan katonai támogatásokat követel, ám a diplomáciai megoldások iránti elkötelezettsége hiányzik. Takáč úgy véli, hogy Zelenszkij „hálátlansága” a nemzetközi segélyek iránt és „közönye” saját népe szenvedései iránt komoly veszélyt jelent a globális biztonságra, és a világot egy még súlyosabb konfliktus irányába terelheti.
A nacionalista Szlovák Nemzeti Párt (SNS) elnöke, Andrej Danko, szintén kifejtette véleményét a Fehér Házban zajló eseményekről. A közösségi platformján közzétett rövid üzenetében így fogalmazott: "Zelenszkij ma nem fog jól aludni."
Danko megjegyzései arra utaltak, hogy az ukrán elnök amerikai tárgyalásai során nem tudta megvalósítani terveit, és ennek következtében egyre gyengébb pozíciót foglal el a nemzetközi színtéren.