"A rendszer megzavarására tett kísérletek és a feszültség fokozása jellemezte azt a pillanatot, amikor átéltük a bombariadót."

A mai bombariadó hosszú időre ad beszédtémát, az érintett szülőktől komoly szervezőkészséget igényelt a helyzet kezelése. Volt iskola, ahol a kapkodás miatt a gyerekek táskája telefonja is ott maradt, azokért pedig nem mehettek vissza, így szüleikkel sem volt könnyű megbeszélniük hazajutásuk módját.
Az nlc Facebook-oldalán egyre többen osztják meg tapasztalataikat a szülők közül, akiknek gyermekeit érintette a közelmúltban bombafenyegetés. Az érintett iskolák között szerepelnek intézmények Újpesten, Zuglóban, Óbudán, a Belvárosban, Terézvárosban, a XII. kerületben, sőt, még Pécsett is. Volt olyan szülő, aki portálunknak elmondta, hogy…
Az óvoda, ahol a gyermekem napjait tölti, sajnos bombariadóval került a hírek közé.
Munkatársaink között számos szülő is található, akik szintén megosztották velünk gondolataikat a témával kapcsolatban. Videós munkatársunk így fogalmazott: "Reggel kilenc óra körül érkezett a levél a KRÉTA rendszerébe, amelyben arról tájékoztattak, hogy bombariadó van az iskolában. A gyermekeim egy budapesti intézményben tanulnak, és..."
Eredetileg az volt a szándékunk, hogy múzeumi látogatásra indulunk, de sajnos a dolog meghiúsult, így most, mint szülők, kaotikus sürgölődésbe kezdtünk, hogy mindenki megtalálja a maga megoldását a helyzetre.
A gyerekkorom varázslatos pillanatai között az egyik legemlékezetesebb élmény az volt, amikor ilyen fergeteges bulikban vehettem részt.
felnőttként épp az ellenkezőjét érzem, mert persze épp mára terveztem be nagyon sok munkát magamnak. Murphy-törvénye, minek szórakozom vele. Alapvetően engem nem rázott meg a hír, nem először találkozom ilyesmivel, bár a levél, aminek kíséretében érkezett, eléggé ijesztőnek tűnik. Mivel még soha nem robbantottak itthon iskolákban,
A gyerekeinket nem tájékoztatták a bombariadóról, hogy ne keltsenek bennük félelmet. Az alsósok csupán annyit tudtak, hogy tűzvédelmi gyakorlat zajlik, ezért el kellett hagyniuk az iskolát. Meglepő módon nem estek pánikba, sőt, még mindig nehezen hiszik el, hogy valóban bombariadó történt. Jól érzik magukat, és átmentek az egyik osztálytársukhoz játszani. Számukra ez inkább szórakozás, viszont hallottam olyan elsősök történetét is, akik sírva távoztak, annyira megijedtek a hír hallatán. Számomra ez egy idegesítő gyerekcsínynek tűnik, és remélem, hogy így is marad!
Filmes szakírónk kisfia
A hír váratlanul érte, és szívében egy hirtelen feszültség keletkezett; a félelem sötét árnyéka borult rá. Nem tudta, hogyan is reagáljon, a szavak súlya nehezedett rá, és az elméje egy pillanatra megfagyott. Az érzés, mintha egy hideg szélfúvás csapott volna az arcába, és a jövő képe homályos, ijesztő képként jelent meg előtte.
"Nem aggódtam túl a dolgot, nyilvánvaló ijesztgetésnek/trollkodásnak tűnik, ami inkább a rendszert próbálja összezavarni és hangulatot akar kelteni, mint valódi fizikai veszélyt okozni, de ettől még úgy kell kezelni, mintha az utóbbi veszély is fennállna, és ez jelenti az igazi gondot.
Minden olyan fenyegetés, amely a gyerekek biztonságát veszélyezteti, rendkívül aljas cselekedet, ugyanúgy, ahogy a politikai célokra való kihasználásuk is. A nagyobb gyerekek számára ez talán izgalmas kalandnak tűnhet – egy lehetőség, hogy lógjanak az iskolából –, de valójában a helyzet sokkal komolyabb. Az ilyen események mögött meghúzódó szándékok és következmények messze túlmutatnak a látszólagos "bulin". Fontos, hogy tisztában legyünk a helyzet súlyosságával, és ne hagyjuk, hogy a félelem vagy a manipuláció befolyásolja a fiatalok életét.
Éppen abban a pillanatban pattantam be az Überbe, amikor a sofőr lánya telefonált, hogy hazavigye a suliból, mivel bombariadó történt. Ő a város legmesszebb eső sarkában tartózkodott, így végül az anyukája sietett érte. Igazán szerencsés volt, mert más iskolákban a lezárt mobilokat sem engedték ki azonnal. A gyerekek ott fagyoskodtak, és a szüleikkel sem tudtak azonnal kapcsolatba lépni.
Január 23-án, csütörtök reggel
Magyarország 268 oktatási intézményében, köztük 245 budapesti iskolában történtek bombariadók. Az érintett iskolák és bizonyos tankerületek egy központilag megfogalmazott, nyelvtanilag helytelen levelet kaptak, amelyben a bombafenyegetés "Allah nevében" került említésre.
Szerdán Bulgáriában egy hasonló, összehangolt akció zajlott le, amelynek következtében az iskolák kiürítésére került sor. Ezen kívül Csehország és Szlovákia összesen közel nyolcszáz általános és középiskolája tavaly szeptemberben bombafenyegetéseket kapott. Érdemes megemlíteni, hogy Szlovákiában már az előző tanév májusában is előfordult hasonló eset - tájékoztat az ottani Napunk.
Michal Koudelka, a cseh titkosszolgálatok vezetője november közepén bejelentette, hogy a fenyegetések mögött Oroszország áll. A Baltikumban is egyre gyakoribbak a bombafenyegetések; a litván főváros, Vilnius például 26 orosz nyelvű fenyegető üzenetet kapott. Tavaly ősszel Lettországban és Észtországban is hasonló jelenségek bukkantak fel. A helyi belügyminisztériumok szerint valószínű, hogy ezek az incidensek összefüggésben állnak a térség geopolitikai feszültségeivel.
"ellenséges államok" állnak a fenyegetések mögött,
A pánik és zűrzavar szítása céljából végrehajtott akciók információs hadviselés keretein belül értelmezhetők. A közelmúltban tapasztalt bombariadók következtében a magyar rendőrség közveszéllyel fenyegetés bűncselekménye miatt nyomozást indított. Az országos rendőrfőkapitány a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodáját (KR NNI) bízta meg az ügy kivizsgálásával. A nyomozás gyors előrehaladása érdekében minden területi szervet utasítottak, hogy működjenek együtt a KR NNI-vel a lehető leghamarabb.