A karácsonyt egy titkos, föld alatti üvegkalitkában tölti az Egyesült Királyság legveszélyesebb elítéltje. A különös helyszín, amely elzárja a külvilágtól, különleges körülmények között biztosít számára ünnepi időtöltést, miközben a társadalom védelme érd


Robert Maudsley, aki a "Hannibal a kannibál" néven vált ismertté, idén ismét magánzárkában tölti a karácsonyi ünnepeket. A 71 éves férfi már 46 éve él teljes elszigeteltségben, és közel 17 ezer napja van elzárva más fogvatartottaktól - számolt be róla a Daily Star.

1974-ben került először rács mögé, miután brutális módon véget vetett John Farrell életének, aki gyerekekről készült undorító fényképekkel próbálta manipulálni őt. Büntetését a Broadmoor biztonsági kórházban kezdte, ám hírneve igazán akkor nőtt meg, amikor a börtön falain belül három másik rab életét oltotta ki. Különösen sokkoló volt a Wakefield börtönben végrehajtott gyilkosság, ahol egy penge módjára használt eszközzel szúrt a fülén át egy ártatlan áldozatot.

A börtönőrök számára Maudsley mindig is rémisztő alak volt. Egyszer azt mondta: "Hét embert akarok megölni. Kettő még hiányzik." Az ilyen kijelentések, valamint brutális tettei miatt egy különlegesen kialakított cellát kapott. A helyet gyakran hasonlítják a Bárányok hallgatnak Hannibal Lecterének börtönéhez:

Maudsley életét teljes izolációban éli, noha rendkívül magas IQ-val rendelkezik, és szenvedélyesen vonzódik a klasszikus zenéhez, a költészethez és a művészetekhez. Egy volt nyomozó megjegyezte, hogy ha nem ismernénk a múltját, még akár szimpatikus személyiségnek is tűnhetne. Ennek ellenére azonban...

Bár Maudsley bűnlajstroma hosszú, a legbrutálisabb esetek közé tartozik, amikor megfojtotta Salney Darwood-ot, aki a felesége meggyilkolásáért volt elítélve, majd az ágya alá rejtette a holttestet. Ezután Bill Robertset, egy gyermekmolesztálót támadott meg, akit halálra szúrt, majd a koponyáját egy rögtönzött pengével szétverte.

46 évnyi magánzárka után Maudsley-t ma már Nagy-Britannia leghosszabb idő óta fogva tartott elítéltjeként tartják számon. A hatóságok nem sietnek, hogy visszaengedjék a társadalomba – sőt, még a börtön többi lakója közé sem szívesen küldenék vissza.

Related posts