"Cím: A Fidesz és a félelemkeltés – A fegyelmivel sújtott rendőr története" A Fidesz politikai stratégiájának egyik központi eleme a félelemkeltés, amelyet számos esemény és döntés tükröz. Ebből a szempontból különösen figyelemre méltó a nemrégiben napvi


Egy rendőr nemrégiben egy nyilvános Facebook-bejegyzésben arra kérte Rétvári Bence államtitkárt, a Fidesz-KDNP politikai képviselőjét, hogy ne alkalmazza a politikai kampányában azt a fotót, amely egy toborzókampány keretében készült, és amelyen ő is látható. Az államtitkár azonban a képre KDNP-s logót is elhelyezett, majd közzétette azt. Ezt követően a rendőrt "természetesen" támadások érték, és kezdték őt zaklatni.

A hír szerint Laponyi Zsolt rendőr őrmestert a seriffprogramból eltávolították, miután fegyelmi eljárás indult ellene – értesült az RTL Híradó. A műsorban elhangzott információk alapján egy új szabályozás lépett életbe, amely megköveteli, hogy a seriffi posztra pályázók legalább öt év szolgálati idővel rendelkezzenek rendőrként, míg Laponyi eddig mindössze három éve teljesít szolgálatot.

A szabályt akkor hozták létre, amikor Laponyi áprilisban egy nyilvános Facebook-bejegyzés keretében arra kérte Rétvári Bencét, a Belügyminisztérium KDNP-s államtitkárát, hogy ne alkalmazza politikai marketing célokra azt a fotót, amelyet eredetileg egy toborzókampányhoz készítettek, és amelyen ő is látható.

Az őrmester az ügyvédje elmondása szerint a múlt héten az Ügyfélkapuról értesült arról, hogy fegyelmi eljárás indult ellene a poszt miatt. A Híradó szerint azt hétfőn közölték vele, hogy visszahelyezik az eredeti szolgálati helyére, újra III. kerületi járőr lesz. A Propaganda Alkonya nevű közösségi oldal elemző írása sok mindenre rávilágít, ezt változtatás nélkül tesszük közzé.

"Előbb felfüggesztették nyilvános szerepléseit, aztán fegyelmi eljárást indítottak ellene, most pedig kitették az úgynevezett seriffprogramból is azt a rendőrt, akit zavart, hogy szakmai kommunikációs célból készült fotóit nem a rendőrség, hanem a pártpolitika (esetünkben a KDNP) használja.

Elképesztően jelentéktelen ügy, amely remekül tükrözi a kormányzati zűrzavart, hogy ennyire elmerülnek benne. Valójában a rendőr nem egy másik politikai formációhoz csatlakozott, csupán azt kérte, hogy a nyilvánosság előtt ne köteleződjön el egyik párt mellett sem.

A Fidesz reakciói világosan tükrözik a párt véleményét az ilyen helyzetekről. Az alapelv egyszerű: aki nem áll velük szemben, az automatikusan ellenük van. Azok, akik nem hajlandók beállni a sorba, könnyen célponttá válhatnak – a semlegesség nem opció, és a morális dilemmákba való belemerülés elkerülhetetlen. A választás egyértelmű: vagy a Fidesz oldalán menetelsz, vagy a társadalom perifériájára szorulsz. Harmadik lehetőség nem létezik.

Minden egyes ilyen megtorlás mögött egy üzenet rejlik. Ez az üzenet mindazok számára szól, akik mernek eltérni a megszokott gondolkodástól. Ne merjenek másképp gondolkodni, és ne cselekedjenek eltérően. A rendőrség, az egészségügyi szakma, a tanári pálya, a közszolgálat, és a honvédség nem az állampolgároké. Csak a Fideszé. Csak a párté.

Befehl ist Befehl. A parancs az parancs. Sok népirtást igazoltak már ezzel a néhány szóval, és ha most egy népet nem fizikailag, hanem szellemileg kell megalázni, méltóságában kell megtörni, arra is tökéletes. Hiszen amíg eljutunk addig, hogy a rendőrt megbüntessék, a megszületett döntés után sok ember beleegyezése, asszisztálása, félrenézése kell hozzá. És a rendszer addig működhet, amíg ezek az emberek is segítenek. Nem ők hozzák a döntést - de nem akarnak, nem mernek fellépni ellene. Csöndben vannak.

Cinkosok? Ki tudja? El lehet ítélni erkölcsileg egy rendőri középvezetőt, mert nem kockáztatja a karrierjét, hogy támogassa egy beosztottját? Rossz ember a művház menedzsere, mert felsőbb utasításra azt mondja a tiltólistára tett előadónak, hogy bocs, most derült ki, a nyáron mégsem tudsz itt fellépni? Bátran nézzen tükörbe a tördelő, aki a címlapi képen kicsit sötétebbé, ellenszenvesebbé teszi Magyar Péter fejét, hátha nem felejtik el a fizetésemelésnél? Korrekt munkát végez a vágó, aki szerkesztői kérésre kikeresi azt a képkockát, ami a legelőnytelenebbül mutatja be a tüntetésen részt vett tömeget?"

Nap mint nap számos ember dolgozik a Fidesz érdekében, sokszor úgy, hogy nem is biztosak benne, valóban ezt szeretnék tenni. Mégis, kénytelenek magukat meggyőzni arról, hogy a munkájuk elengedhetetlen a saját boldogulásukhoz, a jobb anyagi helyzethez és a szebb jövőhöz. A Fidesznek pedig mindenképpen meg kell őriznie ezt a kulcsszereplői csoportot – ha az ígéretek nem működnek, akkor a félelem eszközéhez nyúl. Az üzenet világos: ha nem állsz velünk, mindent elveszíthetsz – a karriered, a munkahelyed, a megélhetésed, és a jövőbe vetett hited is.

A szöveg lényege valóban megérdemli a figyelmet, hiszen a politikai táj változásaival párhuzamosan sokan kezdenek másképp gondolkodni a hatalomról és annak támogatásáról. Az emberek egyre inkább észlelik, hogy a Fideszhez való kötődés nem csupán társadalmi stigma, hanem sokkal inkább a jövőben való hit elvesztését jelenti. A múltbeli sikerek és eredmények mellett a jelenlegi politika gyakran tűnik ellenségesnek, elnyomónak és a valódi párbeszédet kerülőnek. A retorziók és az elnyomás nemcsak a politikai légkört mérgezik meg, hanem a közvélemény is egyre inkább elfordul az ilyen gyakorlatoktól. Az emberek jobban érzik magukat, ha elmondhatják a véleményüket anélkül, hogy retorzióktól kellene tartaniuk. A kérdés tehát, hogy valóban van-e jövője egy olyan politikai erőnek, amely a félelemre és az elnyomásra épít? Ez a dilemma sokakat foglalkoztat, és a válasz egyre inkább az egyéni és közösségi tudatosság növekedésén múlik.

Related posts